Home > bayern munih

Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

Në Nyon të Zvicrës janë përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare. Manchester City do të sfidojë Realin e Madrid, në një sfidë qëdo tëvendos përballë dy skuadra që kanë shpenzuar shumë në vitet e fundit në merkato. "Qytetarët"

Read More

Guardiola jep driten jeshile per Lewandowskin

Pro transferimit të Robert Lewandowskit nga Borussia Dortmund tek Bayern Mynih është edhe Pep Guardiola, i cili do të drejtojë timonin bavarez në sezonin e ardhshëm. Siç raporton e përditshmja gjermane "Bild", javën e shkuar tekniku katalanas është takuar në Zyrih me Presidentin Karl-Heinz Rummenigge si dhe me drejtorin sportiv Matthias

Read More