Saturday, April 4, 2020
Home > Lajme > Rekordet e pabesueshme të Bayernit

Rekordet e pabesueshme të Bayernit

15891

Edicionin e kaluar ishte një superfuqi, por duket se Bayerni vetëm se sa do forcohet në vitet e ardhshme.

Një super skuadër e cila po vazhodn me paraqitje të mrekullueshme dhe në Bundesligë po i shkel gjitha skuadrat para vetes.

Qysh nga viti 2013 Bayerni ka pësuar tri humbje. Dy ishin në fazën e grupeve të LK kur kualifikimi ishte i siguruar.

Bayerni deri tani ka lëshuar vetëm 4 pikë në Bundesliga shkaku i barazimeve.

është numri i titujve të fituar që nga viti i kaluar.

Duke llogaritur edhe finalen e edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve, Bayerni ka fituar 10 ndeshjet e fundit si mysafirë në këtë kompeticion.

Bayerni vazhdon të jetë i pamposhtur qe 49 ndeshje.

Forma e Bayernit në 58 ndeshjet e fundit:
WWWWWWWWWWWWWWWWLWWWWW WWWWWWDWWWWWWDDWWWWLWWW
WDWWWWWWWWWWW

69.54% është mesatarja e posedimit të topit në Champions, më shumë se çdo skuadër tjetër.

Në Allianz Arena bavarezët nga 24 ndeshje realizuan plotë 72 gola.

Nga 123 pikë të mundshme në Bundesliga, Bayerni i ka fituar 117 prej tyre.

119 është numri i golave të realizuar./Goal.al/