Home > Superliga Shqiptare

Skënderbeu mposht 3-0 Tomorin

Skënderbeu fitoi sfidën e parë të Kupës së Shqipërisë, pasi triumfoi 3-0 ndaj Tomorit. Peter Olayinka dhe Bekim Dema ishin autorët e golave për ekipin korcar. Formacioni i Josës, zgjidhi gjithcka në pjesën e dytë të lojës, me nigerianin që shënoi i pari në të 64-trën, përpara se në të 68-tën

Read More

Xhaka shenon nje super gol.

Granit Xhaka i kthehet golave. Kosovari që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Zvicrës, shënoi golin e dytë për skuadrën e tij në ndeshjen kundër Hannover në udhëtim. Xhaka i cili edhe në këtë takim ishte shtylla kryesore në mesfushë dhe lojtari që vrapoi më së shumti, realizoi në minutën e 49./Goal.al/

Read More