Home > Serie A

Pogba: Mund të vazhdoj tutje me Juventusin

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba thotë se ai do ta injoroj Barcelonën duke qëndruar tek Zonja e Vjetër edhe për vitet në vazhdim. Të gjitha top-klubet europiane janë të interesuara për shërbimet e ish-anëtarit të Manchester United, mirëpo ai nuk është duke e menduar largimin nga Juventusi tani për tani. ''Nuk

Read More

Ky është lojtari më i paguar në Seria A

  Mesfushori i Romës, Daniele De Rossi është lojtari më i paguar në Seria A. Gazzetta dello Sport ka publikuar se mesfushori italian përfiton 6.5 milionë euro në sezon. Pas tij vjen Gonzalo Higuain me 5.5 milion euro, ndërsa ndiqet nga Paul Pogba dhe Edin Dzeko që paguhen nga 4.5 milion

Read More

Kartoni i gjelbër në Itali

Kartoni i gjelbër pritet të jetë risia e ardhshme në futboll. Gjatë kësaj jave në Serie B të Italisë do të fillojë të përdoret kartoni i gjelbër. Ai do t'i jepet futbollistëve me sjellje të mira. Lojtarët nuk shpërblehen gjatë lojës, por gjyqtarët do ta shënojnë atë si lojtar me

Read More