Home > La Liga

Suarez për Messin “Ai është më i miri”

Lojtari i Barcelonës Lusi Suarez ka thënë që ylli i skuadrës është Lionel Messi dhe ska dyshime për këtë. Suarez është ende i pezulluar nga futbolli ndërkombëtar për kafshimin e tij në Kupën e Botës 2014. Në një intervistë të dhënë “La Vanguardia” , ai ka folur për Messin duke thënë se

Read More

Perez: Junajtid donte gjithë yjet tanë

“Lufta” në distancë mes RealMadridit e Mançester Junajtidnuk ka tëndalur, pas dështimit të transferimit të portierit De Gea në Madrid, në orët e fundit të merkatos verore. Tashmë presidenti i RealMadridit, Florentino Perez, konfirmon se klubi anglez kërkonte të “plaçkiste” Realin këtë verë, sepse shprehu interes për disa prej yjeve të

Read More

Goli i Messit ishte offside

Messi arriti të shënojë golin e tretë për Barcelonën ndaj Granadës, mirëpo ai ishte në pozitë jashtë loje. Lionel Messi shënoi golin e tretë në përballjen ndaj Granadës, mirëpo ai ishte në pozitë jashtë loje në momentin e golit. Një gjë e tillë shihet qartë në fotografinë e postuar më lartë. Rregulli i

Read More