Home > Alban

Buffon: Pirlo, ende i vlefshëm për Italinë

  Kritikat ndaj Andrea Pirlos për paraqitjen e dobët ndaj Maltës, i pret Gianluigi Buffon. Sipas portierit të Juventusit, mesfushori i New York City-t, mund t’i japë shumë Kombëtares në momentet më të rëndësishme, ndaj nuk duhet gjykuar vetëm për një sfidë si ajo me Maltën. “Marotta është shprehur se një lojtar

Read More

Humbje e hidhur, por na bënë krenar (VIDEO)

  Shqipëria ka pësuar një humbjetë hidhur në Elbasan Arena kundër Portugalisë me rezultat 0-1, duke pësuar gol në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Shqipëria ka treguar lojë më të mirë në pjesën e dytë, ndërsaPortugalia e kishte iniciativën e lojës në pjesën e parë. Shqipëria ka patur një mundësi reale përmes

Read More

Drejtonte Lamborghini-n me shpejtësi, Balotellit i hiqet patenta

Mario Balotelli përfundon sërish në telashe. Sulmuesi i rikthyer prej pak javësh te Milani, do të detyrohet të marrë taksi për t’u paraqitur në stërvitje, duke lënë makinat e tij luksoze në garazh. Agjentët e policisë së Breshias i morën patentët futbollistit, për shkellje të rregullave të qarkullimit dhe shpejtësi tej

Read More